Najczęściej kupowane

Nowe produkty

Ostatnio przeglądane

Śledź nas na Facebooku

Nowy Assassin's Creed: Valhalla PL [PS4] NOWA Zobacz większe

Assassin's Creed: Valhalla PL [XONE] NOWA

Xone PL Assassins Creed Valhalla

Assassin’s Creed: Valhalla to dwunasta główna część bestsellerowej serii sandboksów, której pierwsza odsłona zadebiutowała w 2007 roku. Pomimo że od początku cykl reprezentował gatunek gier akcji, w 2018 roku wykonał gwałtowny zwrot w kierunku action RPG-ów; omawiana produkcja podąża wytyczoną wówczas ścieżką. Tytuł został opracowany przez piętnaście zespołów deweloperskich należących do firmy Ubisoft, wśród których wiodącą rolę odegrało studio Ubisoft Montreal.

Więcej szczegółów

100 Przedmioty

Produkty dostępne w naszych sklepach:

Dąbrowa Górnicza - 100

249,00 zł

Więcej informacji

Chciałbyś wymienić tę grę na swoją?

Masz więcej gier które chcesz sprzedać lub zamienić? Napisz do nas wiadomość i zaproponuj wymianę!

wymiana i sprzedaż gier w xGameCenter

 

Stan gry:

ograniczenia wiekowe

Dowiedz się więcej

Wersja językowa gry:

angielska wersja jezykowa

Polska

Ograniczenia wiekowe:

ograniczenia wiekowe

Dowiedz się więcej

Fabuła

Akcja gry Assassin’s Creed: Valhalla toczy się na północy IX-wiecznej Europy. W trakcie rozgrywki wcielamy się w stojącą na czele klanu wikingów postać o imieniu Eivor. Po opuszczeniu pogrążonej w niekończącym się konflikcie Norwegii i przebyciu Morza Północnego bohater (lub bohaterka, o czym za chwilę) i jego świta przybijają do wybrzeży Anglii. Na miejscu odkrywają, że w tej bogatej w zasoby krainie toczy się krwawa walka o władzę. Ponadto klan protagonisty szybko przyciąga uwagę Alfreda Wielkiego z Wessex, który nie tylko uznaje się za prawowitego władcę cywilizowanej Anglii, lecz także potępia pogańskich wikingów. Chcąc uczynić Anglię swym nowym domem, a także zapewnić sobie chwałę i miejsce w tytułowej Valhalli, Eivor i jego wojowie muszą wplątać się w kolejny konflikt. To, jak potoczą się ich dalsze losy, zależy od zawieranych przez nas sojuszy czy wybieranych kwestii dialogowych.

 

Mechanika

Zabawę w Assassin’s Creed: Valhalla rozpoczynamy od wyboru płci prowadzonej postaci i zdecydowania o jej wyglądzie. Autorzy pozwalają nam zmodyfikować jej fryzurę, tatuaże, barwy wojenne oraz elementy wyposażenia. Dalej nie pozostaje nam nic innego, przejść do właściwej rozgrywki. W grze otrzymujemy do dyspozycji otwarty świat, na który składają się zarówno olbrzymie połacie lądu, jak i wody Morza Północnego. Podróżowanie na piechotę uatrakcyjnia będący wizytówką serii system parkouru, który pozwala m.in. na sprawne pokonywanie przeszkód terenowych oraz wspinanie się na ściany budynków. Morską żeglugę oparto natomiast na mechanice znanej m.in. z Assassin’s Creed IV: Black Flag oraz Assassin’s Creed: Odyssey, którą podrasowano i dostosowano do specyfiki czasu oraz miejsca akcji. W AC: Valhalla okrętem protagonisty jest drakkar, łódź wykorzystywana przez wikingów do żeglugi morskiej i rzecznej. Na jej pokładzie może znaleźć się cała drużyna, pomagająca protagoniście w zabawie. Istotną zmianą w stosunku do Assassin’s Creed: Odyssey jest fakt, że statek Eivora można przywoływać wszędzie, stojąc przy wodzie, a nie tylko w wyznaczonych portach. W trakcie zabawy akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Motorem gry są zadania popychające do przodu fabułę oraz liczne misje i aktywności poboczne. Wykonując je, często podejmujemy rozmaite decyzje; od mniej ważnych, aż po takie, które rzutują na przyszłość Eivora i jego (lub jej) klanu. Poza tym podczas rozgrywki zajmujemy się przeprowadzaniem najazdów na wybrane tereny bogate w zasoby. W ten sposób nie tylko stopniowo zwiększamy swoją strefę wpływów, lecz także pozyskujemy surowce niezbędne do rozbudowy naszej osady. Ważną rolę w grze odgrywają starcia z przeciwnikami. Znany z poprzednich części serii system walki został znacznie usprawniony, by jak najwierniej odzwierciedlać bezwzględność wikingów, co przejawia się między innymi w większym nacisku na używanie dwóch broni jednocześnie. Poza tym wrogów można eliminować po cichu, robiąc użytek z ukrytego ostrza znajdującego się na podorędziu bohatera. W miarę postępów stawiamy czoła coraz potężniejszym oponentom, aczkolwiek sami również rośniemy w siłę; potencjał bojowy Eivora zwiększamy między innymi poprzez ulepszanie posiadanych broni i pancerzy przy pomocy run.

 

Opis oraz zdjęcia produktu dzięki portalowi gryonline.pl